Licencování správců pohledávek v legislativním procesu

Praha, V Jámě 1, Seminární místnost ARROWS

7. 2. 2019

750 Kč

Vážení obchodní přátelé,

 

v kooperaci s Českou asociací věřitelů si Vás dovolujeme pozvat na právní snídani pro poskytovatele spotřebitelských úvěrů a správce z nich vzniklých pohledávek. Na Slovensku již existuje povinnost licence pro správce pohledávek ze spotřebitelských úvěrů a v České republice je to téma velmi aktuální.

 

Právní snídaně pro zástupce společností poskytující spotřebitelské úvěry a pro správce jejich pohledávek se bude konat na téma udělování a získávání licencí pro poskytovatele úvěrů.

 

Lektoři sdělí:

 

- aktuální legislativní stav licencí správců pohledávek ze spotřebitelských úvěrů

- předpokládané požadavky pro získání licence

- následky správy pohledávek bez udělené licence

- trestně-právní relevenace správy pohledávek

 

Seminář je určen pro všechny, pro které je relevantní legislativní stav prací vycházejících z Návrhu Směrnice Evropského parlamentu a Rady o obsluhovatelích úvěrů, kupcích úvěrů a vymáhání kolaterálu.

 

Mgr. Ing. Marcel Janíček, vedoucí advokát ARROWS -  advokát se specializací na oblast bankovnictví, financí, kapitálových trhů a M&A. V minulosti poskytoval právní poradenství předním českým bankám, zejména v ohledně akvizičního, realitního a projektového financování, a to včetně syndikovaných úvěrů. Velmi podrobně se věnuje problematice poskytování spotřebitelských úvěrů.


JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D., advokát, partner ARROWS - Řídící partner specializující se mimo jiné na ochranu spotřebitele v podnikatelském sektoru, autor publikace několika publikací o spotřebitelských úvěrech. Specializuje se na smluvní dokumentaci spotřebitelských úvěrů.

 

ROGRAM:

08:45-09:00     Snídaně pro účastníky
09:00-09:05     Úvodní slovo partnera
09:05-09:45     Odborné slovo

09:45-10:00     Coffee break

10:00-10:30     Odborné slovo
10:30-10:45     Diskuze účastníků, rozloučení, shrnutí

 

Přihláška